turisticka vyzva

Poď s InstaGYM na Everest: Letná turistická výzva

Aj ty máš chuť v lete niekam konečne vypadnúť? Ideálne by však bolo udržať si formu aj počas sezóny zmrzlín a aperol spritzov? Máme super návod! Pridaj sa do letnej turistickej výzvy #SINSTAGYMNAEVEREST, spoznaj to najkrajšie z nášho Slovenska, buď fit a vyhraj parádne ceny.

Najlepšie na tom je, že za našim Everestom nemusíš cestovať ďaleko. Vybrali sme pre teba totiž 5 slovenských kopcov, ktoré spolu dosahujú výšku Mount Everestu, najvyššieho vrchu na svete. Dokopy zdoláš 8 848 m.n.m. Vyberieme sa na:

 • Chopok – 2 024 m.n.m.
 • Veľký Choč – 1 611 m.n.m.
 • Kriváň – 2 495 m.n.m.
 • Sitno – 1 009 m.n.m.
 • Veľký Kriváň – 1 709 m.n.m.

Okrem toho, že tvoja kondička bude lepšia ako kedykoľvek predtým a bez výčitiek si môžeš dať všetky letné dobroty, na ktoré si mal(a) celý rok chuť, získaš:

 • neobmedzený mesačný prístup do nášho online fitness programu “DO FORMY” s viac ako 100 cvičebnými videami od profesionálnych trénerov a kompletnými stravovacími plánmi.
 • šiltovku s logom InstaGYM, v ktorej sa budeš fotiť pri svojich výstupoch

Ak sa ti do 30.9.2021 podarí zdolať všetkých 5 vybraných kopcov a zaslať nám fotografie z vrcholov v tvojej novej šiltovke, získaš nasledovné:

 • pamätnú medailu
 • skvelú knihu Dobrá forma od Romana Chrappu
 • ročné členské v InstaGYM, takže s nami možeš cvičiť neobmedzene . Zároveň získaš prístup ku kompletným jedálničkom od profesionálnych výživových poradcov
 • súťažiť môžeš o ceny ako regeneračný balíček v Salóne pod hradom, darčekovú poukážku na športové oblečenie v topankovo.sk a poukážku na cestovanie s pelikan.sk

Poď s InstaGYM na Everest


Ako vyzerajú výstupy na kopce vo výzve #SINSTAGYMNAEVEREST + tipy na ubytovanie

Chopok

Modrá značka: V Demänovskej doline začína túra nad Vrbickým plesom, pri Mikulášskej chate. ide sa po trase Jasná, Biela púť – Pod Orlou skalou – Luková, lanovka – Chopok (čas chôdze hore do 3 hod., prevýšenie 908 m)

Žltá značka: Z južnej strany môžete začať túru pri Trangoške, pokračovať cez Srdiečko, Kosodrevinu. Pôjdete po trase Trangoška – Srdiečko – Kosodrevina – Odbočka na Chopok – Chopok (čas chôdze do 3 hod., prevýšenie 857 m) – žltá značka.

Červená značka: Zo Štefánikovej chaty prídete po trase Chata M.R. Štefánika – Krúpove sedlo – Demänovské sedlo – Chopok (čas výstupu do 2 hod., prevýšenie 516 m)

Zdroj: Shutterstock/Jaroslav Moravcik

Kde sa ubytovať?

Hotel Pošta**** s polpenziou od 159€

Jedinečná poloha len pár krokov od lanovky ponúka ideálne zázemie pre zimnú lyžovačku i letnú dovolenku v Centre Jasnej. Wellness pobyt v úplne novom 4* Hoteli Pošta s ubytovaním v izbách typu DeLuxe s polpenziou.

Veľký Choč

Veľký Choč je prístupný z Liptova aj Oravy. Vybrať si môžete túru zo štyroch značkovaných chodníkov.

Modrá a zelená značka: Najkratší a najobľúbenejší turistický chodník sem vedie z Valaskej Dubovej po trase Valaská Dubová – Stredná poľana (čas chôdze tam 3 hodiny, prevýšenie 925 m)

Červená značka: Prídete sem tiež z lokality Kúpele Lúčky po trase Lúčky, kúpele – Jastrabia dolina –  Sedlo Vráca (čas chôdze tam 3:30, prevýšenie 1038 m)

Červená, modrá a zelená značka: Značkovaný chodník na Veľký Choč vedie aj z Likavky, okolo Hradu Likava po trase Likavka  – Likavský hrad – Predný Choč – Sedlo Spuštiak – Stredná poľana (čas chôdze tam 5 hodín, prevýšenie 1215 m)

Zelená a červená značka: Z Vyšného Kubína sem prídete po trase Vyšný Kubín – Siatiská – Drapač  (čas chôdze tam 3:30, prevýšenie 1082 m)

Kde sa ubytovať?

Rezort Maladinovo*** od 95€

Ubytovanie v apartmánoch rôznej veľkosti zabezpečujú súkromia a zároveň služby a komfort hotela v jednom. Upraveným chodníčkom sa tiež dostanete priamo na súkromnú pláž Maladinova, na brehu Liptovskej Mary.

Kriváň

Zo Štrbského plesa sa vydátepo červenej značke, ktorá kopíruje Tatranskú magistrálu a smeruje na Jamské pleso. Tento úsek je ešte pohodlný a neprekonáva veľké stúpanie. To začína až od rázcestia nad Jamským plesom. Chodník postupne ide cez pásmo lesa a kosodreviny, až sa kamenistým chodníkom dostaneme po Krivánsky žľab (2150 m n.m.). Odtiaľto sa nám začínajú otvárať výhľady najmä na Západné Tatry. Najstrmšie stúpanie začína práve v týchto miestach a až na vrchol lezieme doslova po kameňoch. Za pekného počasia Kriváň odmení nádhernými výhľadmi aj na Nízke Tatry. Určite dobre rozoznáme Kráľovu hoľuĎumbier, alebo Chopok.

Kde sa ubytovať?

Hotel FIS Štrbské Pleso*** s raňajkami od 79€

Či už sa do Tatier chystáte za turistikou, lyžovačkou alebo snívate o príjemných prechádzkach a dobrom jedle, hotel FIS je skvelým miestom. Zariadenie ako aj štýlový wellness iba dotvárajú atmosféru pravého a útulného horského hotela.

Sitno

Najkratšia trasa na Sitno od Počúvadlianskeho jazera. V samom závere výstupu vedie turistický chodník cez drevené schody, trasa nie je vhodná pre bicykle. Z Počúvadla vás naviguje náučný chodník Sitno, ktorý má 13 zastávok. Dĺžka tejto trasy je do 1 hod.

Zelená a modrá značka: Na Sitno prídete z obce Ilja, po trase Ilja – Vlčia jama – Hrad Sitno – Sitno (čas výstupu do 1:45 hod., prevýšenie 458 m) – najprv zelená a potom modrá značka

Zo Svätého Antona a Ilje prídete po cyklotrase. Jej dĺžka je približne 10 km a prevýšenie 590 m. Spevnená cesta je vhodná pre bicykle, alebo výlet s detským kočíkom.

Kde sa ubytovať?

Hotel Salamandra**** s polpenziou od 169€

Uprostred Štiavnických vrchov, v blízkom dotyku s jedinečnými tajchami, ponúka hotel Salamandra zážitky pre rodiny s deťmi a po celý rok aktívny relax. 

Veľký Kriváň

Alternatíva bez lanovky:

Trasa: Chata Vrátna – Lanovka Chleb, horná stanica – Snilovské sedlo – Veľký Kriváň, hrana – Veľký Kriváň (čas výstupu do 3 hod., prevýšenie 969 m) – najprv zelená a potom červená značka

Alternatívna trasa: Vrátna, Starý dvor – Sedlo Príslop – Baraniarky – Kraviarske – Chrapáky – Sedlo Bublen – Pekelník – Veľký Kriváň (čas výstupu do 4 hod., prevýšenie 1387 m) – najprv modrá, potom žltá a červená značka

Alternatíva s lanovkou:

Trasa: Lanovka Chleb, horná stanica – Snilovské sedlo – Veľký Kriváň (čas výstupu do 40 minút, prevýšenie 190m) – najprv zelená a potom červená značka

Kde sa ubytovať?

Hotel Boboty*** s raňajkami od 99€

Pravú horskú atmosféru neďaleko od Terchovej vo Vrátnej doline si užijete jedine v hoteli Boboty.

Zdroj informácií o turistických trasách: Turisticky.sk