+421 911 491 121
Nám.SNP 6, Bratislava
Po-Pia 9:00 - 17:00

ČlánkyInstaTIP: 3 minúty o tom, ako cvičenie ovplyvňuje výzor

2. apríla 2022

1. To, že cvičenie ovplyvňuje výzor, vieme, veď je to nástroj k formovaniu postavy. Lenže okrem svalov posilňuje aj psychické zdravie, a to, ako pôsobíš na ľudí, je silno ovplyvnené tvojím vnútorným stavom. Máš pokojnejšiu mimiku, krajšie držanie tela, jasnejšie oči a ešte aj tvoj hlas znie stabilnejšie.????

2. Pri cvičení sa zrýchľuje krvný obeh, najmä pri aeróbnych športoch. S prekrvením sa do pokožky dostane viac kyslíka. Inými slovami, do kože sa dostane krv bohatá na kyslík, a tento jav je príčinou toho, že po tréningu máš takú žiarivú pokožku a zlepší sa aj jej farba.????

3. Cvičenie pomáha udržiavať optimálnu rovnováhu hladinu kortizolu známeho ako stresový hormón. Ten ovplyvňuje aj funkciu mazových žliaz, takže pravidelné cvičenie môže zmierniť prejavy ekzému, dokonca aj akné.????

4. Cvičenie je výborné aj ako kúra proti vráskam. Ak hladina kortizolu je vysoká, ovplyvňuje to aj tvorbu kolagénu. Ak sa tvorba kolagénu spomalí, objaví sa viac vrások, a tie sú najviditeľnejšie, logicky, na tvári. Šport posilňuje produkciu kolagénu v tele, čo znamená, že podporuje aj pevnosť pokožky.????

5. Zvýšené prekrvenie skrášľuje nielen pokožku, ale aj vlasy, a to tak, že budú zdravšie a pevnejšie. Stimuláciou vlasových folikulov rastú rýchlejšie a sú menej náchylné na lámanie. No a na zdravie vlasov vplýva aj stres, a to už vieme, že šport má priaznivý vplyv na psychický stav. Takže áno, cvičenie ovplyvňuje výzor dlhodobo a trvácne.????

Potrebuješ akútne riešenie proti stresu?

cvičenie ovplyvňuje výzor

Zdroj fotiek: Shutterstock