+421 911 491 121
Nám.SNP 6, Bratislava
Po-Pia 9:00 - 17:00

ČlánkyInstaTIP: 3 minúty o tom, ako sa obliecť na tréning vonku

18. apríla 2022

1. Existuje jedno pravidlo, ktoré pozná snáď každý, ak ide o to, ako sa obliecť na tréning vonku: vrstvenie. Áno, vrstvy sú super, teda, ak netrénuješ práve v tej najväčšej horúčave. Fungujú ale len vtedy, ak si ich vyberieš adekvátne k tomu, aké počasie vládne práve za dverami. Napríklad, keď prší, je užitočné, ak ani spodná vrstva nie je premokavá. Teplo ti môže byť aj v daždi, no a vtedy je čas si dať dole horné vrstvy.????

2. Na tréning si obleč oblečenie vyrobené z materiálu, ktorý pomáha telu s tepelnou reguláciou a zároveň odvádza vznikajúci pot. To je dôležité v každom ročnom období, no najmä v zime, aby mokré oblečenie neprimrzlo, ak spomalíš a tvoja telesná teplota sa vráti do normálu. To sú zvyčajne syntetické materiály. Bavlna je asi ten najhorší výber, pretože dlho trvá, kým vyschne.????

3. Ľahký bežecký šál alebo nákrčník a tenká čiapka sa ti zídu vždy, keď nie je úplné bezvetrie. Ochrana dýchacích ciest je dôležitá, ak sa chceš udržať fit, a to najmä pri kardio cvičeniach.????

Chceš cvičiť vonku, pri mori?????

4. Oblečenie chráni telo pred vonkajšími vplyvmi, a síce kozmetika nepatrí do tejto kategórie, nemôžeme nespomenúť potrebu prípravkov na opaľovanie v každom ročnom období a v každom počasí. Pred slnkom sa treba brániť aj šiltovkou a kvalitnými slnečnými okuliarmi. A na slovo “kvalitné” kladieme skutočne obrovský dôraz!????

ako sa obliecť na tréning vonku

Zdroj fotiek: Shutterstock

kura s ružičkovým kelom