vyhraj nad diastázou
začni nový kurz s instagym

Diastáza najčastejšie potrápi práve čerstvé mamičky po pôrode. Vzniká už počas tehotenstva a to vďaka vnútrobrušnému tlaku pri raste tvojho bábätka. Zmenšenie rozostupu a posilnenie brušných svalov je veľmi dôležité nielen z estetického hľadiska. Rozostupu brušných svalov je možné predchádzať už počas tehotenstva a to správnym cvičením. Pripravili sme pre teba komplexný kurz, ktorý obsahuje vhodné cviky v II. a III. trimestri a potrebné informácie o tom, ako nad diastázou zvíťaziť. Pod vedením lekárky a fitnes trénerky sa naučíš, ako zostať fit aj v tomto náročnom období.

Čo ťa v kurze čaká?

  • poradenstvo ohľadom diastázy s MUDr. Hedvigou Kráľovou a cviky na jej rýchle odstránenie
  • cvičenie vhodné pre II. trimester pod vedením certifikovanej trénerky Lucie Medekovej, ktorá ti ukáže ako už počas tehotenstva môžes správnymi cvikmi predísť vzniku diastázy
  • cvičenie vhodné pre III. trimester pod vedením MUDr. Hedvigy Kráľovej, ktoré ti pomôže zmierniť bolesť chrbtice
  • teoretické zásady cvičenia a pohybu v tehotenstve
  • tutoriály správnej manipulácie s novorodencom s certifikovanou trénerkou Luciou Medekovou

PREČO SA ZAPOJIŤ DO KURZU?

PREDCHÁDZAJ DIASTÁZE POČAS TEHOTENSTVA

Tehotenstvo je plné zmien – fyzických aj psychických. Zostať fit pri naberaní tehotenských kíl a výkyvoch nálady môže byť výzva. Cvičenie však prospieva tebe aj tvojmu bábätku. Dokáže uľahčiť priebeh celého tehotenstva, ako aj samotný pôrod. Pravidelná fyzická aktivita pomáha tehotným ženám udržať sa fit, predísť vzniku diastázy a cítiť sa stabilnejšie nielen fyzicky, ale aj psychicky.

VYHRAJ PO PÔRODE NAD DIASTÁZOU

Každé tehotenstvo je jedinečné a rovnako aj návrat do pôvodnej formy prebieha u každej ženy individuálne. Po náročnom období tehotenstva prichádza náročnejšie obdobie materstva a postupného zotavovania. Veľa mamičiek bojuje s diastázou, ktorá môže ovplyvniť rýchlosť regenerácie a postupné zaraďovanie sa do tréningového procesu, ale aj normálneho života. V kurze sa naučíš, ako správne cvičiť s diastázou a ako ju eliminovať.

tehotné

NAUČ SA SPRÁVNE MANIPULOVAŤ S BÁBÄTKOM

Každá mama chce pre svoje dieťatko to najlepšie, mnohé sa preto obávajú, aby svojmu bábätku nesprávnou manipuláciou a nesprávnymi návykmi do budúcna neublížili. V našom videu ťa navedieme, ako s novorodencom správne manipulovať, zdvíhať, polohovať, premiesňovať ho. Cieľom kurzu je tiež to, aby sme čo najprirodzenejšou cestou a v čo najväčšej miere podporili jeho správny psychomotorický vývin, dopriali mu bezpečie a predišli tým následným zdravotným ťažkostiam vo vyššom veku dieťaťa.

Kurzom Ťa bude sprevádzať

Lucia Medeková

Meno Lucie Medekovej je známe na celom Slovensku a je uznávanou trénerkou doma aj v zahraničí. Už 25 rokov sa profesionálne venuje Fitness & Fitness Group Activities, ktorých súčasťou sú zdravotné, stabilizačné a mobilizačné cvičenia. Svoje spektrum si rozšírila aj o psychomotoriku detí na inštitúte Evy Kiedroňovej.

MUDr. Hedviga Kráľová

MUDr. Hedviga Kráľová je rehabilitačný lekár s dlhoročnou praxou, zároveň pracuje ako fyziater so špecializáciou na balneológiu a liečbu funkčných ochorení pohybového aparátu, guna, kinesiotaping, kineziologický rozbor u dospelých a detí v školskom veku, liečbu rázovými vlnami, mobilizáciu a manipulačnú liečbu, obstreky.

3 dôvody prečo sa zapojiť

ĽAHŠÍ PRIEBEH TEHOTENSTVA A PÔROD

Cvičenie počas tehotenstva je prospešné z mnohých dôvodov. Dôležité je však vedieť, ktorý typ fyzickej aktivity je pre tehotné ženy vhodný a ktoré svaly by si mala posilňovať, aby si predišla vzniku diastázy.

RÝCHLEJŠIA REGENRÁCIA

Pomôž svojmu telu, aby sa čo najrýchlejšie dostalo do starej formy. Ak sa budeš cítiť vo svojej koži dobre, budeš mať väčší priestor na budovanie harmonického vzťahu s novým človiečikom.

SPRÁVNA MANIPULÁCIA S NOVORODENCOM

Mamy cítia, čo deti potrebujú. Avšak cítiť neistotu je úplne prirodzené. Nauč sa podľa nášho skráteného manuálu, ako by si mala so svojim bábätkom manipulovať v súlade s jeho zdravým psychickým aj fyzickým vývinom.

Čo všetko sa v kurze naučíš?

AKO SPRÁVNE CVIČIŤ V II. TRIMESTRI

Druhý trimester je pre tehotné ženy tým najlepším obdobím, ranné nevoľnosti sú za tebou a cítiš sa plná energie. Je to tiež ideálny čas na to, aby si si vytvorila návyky fit mamičiek a predišla vzniku diastázy.

AKÝ POHYB JE VHODNÝ V III. TRIMESTRI

Tretí trimester je pre telo ženy najnáročnejší. Práve preto je veľmi dôležité udržať si pravidelnú fyzickú aktivitu. Ukážeme ti, aké cviky sú bezpečné pre teba aj tvoje bábätko.

AKO PREŽIT TEHOTENSTVO V POHODLÍ

Na internete nájdeš mnoho rád ohľadom cvičení pre tehotné. Nie je ľahké sa v nich orientovať. Ako je to v skutočnosti? Dozvieš sa z rozhovoru MUDr. Hedvigy Kráľovej s Luciou Medekovou.

ČO JE DIASTÁZA A AKO VZNIKÁ

S pojmom diastáza si sa prvýkrát stretla až v tehotenstve? Kedy vzniká a aké sú jej príčiny, čo môže spôsobiť a ako s ňou žiť nám priblíži naša fyzioterapeutka Hedviga Kráľová.

CVIKY NA ODSTRÁNENIE DIASTÁZY

Diastáza nie je finálny stav. Existujú efektívne cviky, ktoré pomáhajú pri jej odstránení. Riadiť by si sa mala len radami odborníkov a MUDr. Hedviga Kráľova je skutočný profesionál.

MANIPULÁCIA S NOVORODENCOM

Na svete je nový človiečik. Krehký a jemný, v tvojej hlave sa vynárajú otázky, ako s ním správne manipulovať. Jeho kĺby sú ešte veľmi mäkké a chrbtica zraniteľná. Lucia Medeková ťa naučí, ako na to.

pre koho je kurz určený?

PRE VŠETKY BUDÚCE MAMIČKY V KAŽDOM ŠTÁDIU TEHOTENSTVA
PRE VŠETKY ŽENY, KTORÉ PO PÔRODE TRPIA DIASTÁZOU
PRE VŠETKY MAMY, KTORÝM ZÁLEŽÍ NA SPRÁVNOM TELESNOM VÝVINE BÁBÄTKA A SPRÁVNEJ MANIPULÁCII UŽ OD NARODENIA

koľko to bude stáť?

KURZ PRE BUDÚCE MAMIČKY

29,90

eur

neobmedzený prístup do KURZU PRE BUDÚCE MAMIČKY 6 mesiacov od zákupenia
20 % zľava na nákup tehotenského a materského oblečenia na www.saxana.sk
10 % zľava na nákup tehotenských vitamínov a kozmetiky na www.dr24.sk
prístup k 6-týždňovej výzve pre FIT MAMY po pôrode
20 % zľava na akékoľvek členstvo v InstaGYM

COMBO BALÍK
KURZ + ANIBALL + KONZULTÁCIE

89,90

eur

neobmedzený prístup do KURZU PRE BUDÚCE MAMIČKY 6 mesiacov od zákupenia
20 % zľava na nákup tehotenského a materského oblečenia na www.saxana.sk
10 % zľava na nákup tehotenských vitamínov a kozmetiky na www.dr24.sk
prístup k 6-týždňovej výzve pre FIT MAMY po pôrode
20 % zľava na akékoľvek členstvo v InstaGYM
online konzultácie v trvaní 30 min. s Luciou Medekovou (poradenstvo v oblasti cvičenia, chudnutia a motivácie)
Aniball – Pre Ľahší Pôrod – Aniball je najpredávanejšia pomôcka pre ľahší pôrod. Výrazne znižuje riziko nástrihu a natrhnutia hrádze, uľahčuje pôrod a pomáha pri regenerácii tela.

najčastejšie otázky

povedali o nás

Tatiana H.

Lucku som vnímala už dlho predtým, ako som sa vypapaná po prvom dieťati rozhodla cvičiť. Jeden e-mail a môj život nabral úplne iný smer. Energia, empatia, ženská sila, výdrž. Toto všetko je Lucka Medeková. Namotivuje, nakopne no vie aj upokojiť. Odporúčania sú len slová. Treba vyskúšať! Naozaj!

Alžbeta K.

Navštevujem Monikine hodiny pravidelne a s radosťou, pretože je to výnimočná a inšpiratívna inštruktorka, ktorá si pre nás vždy pripraví skvelú kombináciu plynulého flow prechodu jogovými asanami so silovejšími asanami zameranými na posilňovanie celého tela. Vždy nás povzbudi svojím úsmevom a vytvorí priateľskú atmosferú, takže po každej hodine odchádzam nabitá spokojnosťou a pozitívnou energiou.

Mirka P.

Vinyasa yoga s Monikou je vždy veľmi fajn a zakaždým originálnym spôsobom zostavená. Ja osobne mám Moniku ako inštruktorku jogy rada pre jej príjemny hlas. Po jej hodinách vždy odchádzam zharmonizovaná s vedomím, že viem kto som a kým môžem byť.

Dáška L.

“Pán” tréner, ako ho zvyknem nazývať, mi dal do života tak veľa. Začiatky boli naozaj ťažké. Naučiť sa správnu techniku cvikov, prvotné odletenie z bežiaceho pásu, či rozplakanie sa pri obyčajnom veslovaní. Nikdy nezabudnem na vetu: ” To, čoho sa najviac bojíme, by sme mali robiť najviac.

Kate B.

Prvá vec, ktorá mi napadne, keď hovorím o Tomášovi Karabelovi, je profesionalita. S Tomášom pracujem viac ako 2 roky a môžem ho označiť za vysoko motivovaného vždy smerujúceho k svojmu cieľu, neustále sa rozvíjajúceho, veľmi pozitívneho a optimistického človeka.

Martina M.

Na Dankine lekcie power jogy, pilatesu, strečingu a BodyBalance chodím už niekoľko rokov. Skvele si zacvičím, natiahnem zo stresu stuhnuté svalstvo a čo je najdôležitejšie, po hodine odídem s veľmi pozitívnou náladou, ktorú Danka rozdáva. Danka sa pravidelne vzdeláva a absolvuje rôzne workshopy ako nadstavbu k svojej certifikácii, vďaka čomu cvičíme stále niečo nové.

partneri

Osobný odkaz od Lucie Medekovej

Každý, kto chce dosiahnuť svoj cieľ, musí stále bojovať, prehrávať, mýliť sa, začínať znovu a znovu, až príde moment, kedy príde niečo, čo vás odrazí na vašej ceste k vysnívanému cieľu. Počas môjho aktívneho života som prišla na jedno obrovské poznanie a to, že psychická a duševná sila je neoddeliteľná od fyzického zdravia, zdravého životného štýlu a správnych stravovacích návykov. Každý z nás, by sa mal k sebe správať zodpovedne, pretože naše zdravie je to najdôležitejšie čo máme a práve dostatočný pohyb a to v akejkoľvek podobe, je tou najsprávnejšou cestou pre našu silu a to nielen fyzickú, ale aj psychickú a dáva nám silu víťaziť .

Kde nás nájdete?