+421 911 491 121
Nám.SNP 6, Bratislava
Po-Pia 9:00 - 17:00

ČlánkyInstaTIP: 3 minúty o tom, či sú vitamíny pri chudnutí naozaj dôležité

1. mája 2022

1. Prítomnosť vitamínu C v tele je úzko spojený s indexom telesnej hmotnosti. Aktívne prispieva k tvorbe takých hormónov, ktoré podporujú metabolizmus tukov. Ak nemáš dosť vitamínu C, odbúravanie tukov sa môže spomaliť. Navyše vitamín C znižuje chuť do jedla, čím zvyšuje pocit sýtosti.????

2. Ľudia s nadváhou majú oveľa vyššiu mieru nedostatku vitamínu D ako tí, ktorých telesná hmotnosť je v norme. Hlavnou funkciou tejto zložky je posilnenie imunitného systému a zdravie kostí. Podieľa sa aj na spaľovaní tukov, najmä tým, že podporuje rovnováhu fosforu a vápnika v tele.????

3. Vitamíny skupiny B sú nevyhnutné pre optimálne fungovanie nervovej sústavy, ich nedostatok môže spôsobovať napätie a podráždenosť. Stres z dlhodobého hľadiska môže spôsobiť obezitu. Navyše neustále napätie u mnohých vedie ku kompenzačnému alebo emocionálnemu jedeniu, a teda i príjmu veľkého množstva nadbytočných a prázdnych kalórií.
Okrem toho sa skupina vitamínov B, najmä vitamíny B6 a B12, aktívne podieľa na metabolických procesoch, najmä na metabolizme bielkovín a sacharidov. Vitamín B12 napomáha tvorbe červených krviniek, čím zároveň pomáha telu využívať energiu efektívnejšie. Tento posledný fakt svedčí o tom, že vitamíny pri chudnutí sú dôležité z komplexného hľadiska, čiže nielen kvôli doplneniu stravy, ale aj podpore fyzickej aktivity.????

Vitamíny pri chudnutí ti nestačia, stále nemáš silu na cvičenie?

vitamíny pri chudnutí

Zdroj fotiek: Shutterstock

kura s ružičkovým kelom