+421 911 491 121
Nám.SNP 6, Bratislava
Po-Pia 9:00 - 17:00

ČlánkyInstaTIP: 3 minúty o tom, aké sú hlavné benefity behu

15. marca 2022

1. Síce žijeme športom, benefity behu vidíme aj v praktickej rovine. Tento typ telecviku si nevyžaduje takmer žiadnu výbavu, len kvalitné bežecké topánky. Je jedno, kde sa práve nachádzaš, v meste, na dedine, doma, na dovolenke, pri mori s tímom InstaGYM. Všade sa nájde nejaká aspoň kratučká trasa, ktorá môže slúžiť ako tvoja provizórna bežecká dráha.????

2. Beh stimuluje produkciu neurotransmiterov zlepšujúcich náladu, ako sú endorfíny nazývané aj hormóny šťastia. Reguluje náladu aj priamo v stresovej situácii. Okrem toho pozitívne vplýva na sebavedomie a znižuje príznaky depresie a úzkosti. Ale napríklad lieči aj bolesti hlavy psychického pôvodu. Nezabudni, krása vychádza (aj) zvnútra, takže beh môžeš vnímať ako takú poriadnu beauty procedúru.????

3. Niet divu, že beh je jedným z najlepších športov pri podpore chudnutia. 60-kilogramový bežec dokáže spáliť 600 kalórií, zatiaľ čo 90-kilový bežec až 750 kalórií za menej ako hodinu ľahkého behu/džogingu.????

4. Pravidelný beh zlepšuje kondičku, ale má aj iné vynikajúce zdravotné benefity v podobe metabolických, respiračných, vylučovacích, hormonálnych a nervových zmien.????

Užívaj si benefity behu bezproblémovo

benefity behu

Zdroj fotiek: Shutterstock